Kwiaciarnia Viktoria - Logo

Sitowie

Sitowie

Opis:

Sitowie pochodzi z obszarów tropikalnych. Pędy jasnozielone, przypominają źdźbła traw, początkowo wznoszące się do góry, a w miarę wzrostu dekoracyjnie zwisają. Kępy sitowia składają się z źdźbeł dochodzących do 30 centymetrów długości. Kwiaty niepozorne, białawe kłoski na wierzchołkach pędów.


Uprawa:

Stanowisko półcieniste, bez bezpośredniego nasłonecznienia. Roślina lubi dużą wilgotność powietrza, nie toleruje suchego powietrza. Dobrze reaguje na zraszanie. Sitowie podlewamy obficie, w podstawce powinna stale stać woda. W okresie intensywnego wzrostu zalecane jest nawożenie słabymi roztworami nawozów do roślin doniczkowych. Ziemia znormalizowana z dodatkiem piasku, sitowie przesadzamy corocznie do doniczek nieznacznie większych. Rozmnażanie przez podział dorosłych okazów na wiosnę lub wysiew nasion. Roślina bywa atakowana przez mszyce


Zastosowanie:

Roślina bagienna, wymagająca dużej wilgotności. Uprawiana w pojemnikach wiszących i uprawie hydroponicznej. Bardzo dekoracyjna i niedocenione roślina. Uprawiana w akwariach i terrariach, w których wytwarza się korzystny dla sitowia mikroklimat.


Kwitnienie:

Sitowie kwitnie w miesiącach letnich, zazwyczaj od czerwca do sierpnia.


Uwagi:

Zbyt niska wilgotność powietrza powoduje brązowienie wierzchołków pędów.


swiatkwiatow.pl