Kwiaciarnia Viktoria - Logo

Kamelia - Kamelia Japońska

Kamelia - Kamelia Japońska

Kamelia w naturalnym środowisku spotykana jest w górach Japonii, północnych Chinach oraz na Półwyspie Koreańskim. Liście ciemnozielone, skórzaste, podobne do liści popularnej herbaty. Kwiaty różnorodne, dość często przypominają kwiaty róż, pełne, półpełne lub pojedyncze. Kwiaty kamelii są najczęściej koloru od białego, przez różowy do czerwonego.

Uprawa:

W okresie intensywnego wzrostu tj. w okresie letnim, optymalnym stanowiskiem do uprawy kamelii jest miejsce osłonięte od słońca, półcieniste, o bardzo dobrej cyrkulacji powietrza. Jesienią przenosimy roślinę do chłodniejszego pomieszczenia, gdzie w temperaturze około 10?C zaczyna kwitnąć (podczas kwitnienia zalecana temperatura nie może być wyższa nić 10?C). Podlewanie w okresie zimowym intensywne i regularne, w okresie letnim podlewanie ograniczamy by pobudzić roślinę to wytworzenia pąków kwiatowych. W okresie zimowego kwitnienia, jak również wiosną i latem roślina wymaga systematycznego nawożenia nawozami bez zawartości wapnia. Ziemia kwaśna, leśna lub torfowa. Kamelia wymaga przesadzania średnio co 2-3 lata, przesadzamy rośliny w miesiącach letnich. Najprostsza metoda rozmnażania jest sadzonkowanie.


Kwitnienie:

Kamelia kwitnie w miesiącach zimowo-wiosennych.


Zimowanie:

Kamelia powinna zimować w pomieszczeniu o dość niskiej temperaturze, optymalnie 3-6?C. W cieplejszych warunkach zaczyna gubić liście a następnie usycha.


swiatkwiatow.pl