Kwiaciarnia Viktoria - Logo

Hebes - Hebe

Hebes - Hebe

Hebe w warunkach naturalnych występuje w nowej Zelandii. Liście zielone, skórzaste o kształcie owalnym. W okresie letnim w katach liści pojawiają się pędy kwiatowe, z gronami kwiatów. Kwiaty najczęściej koloru niebieskiego lub białego, przez dość krótki okres utrzymują się na roślinie.


Uprawa:

Hebe nie ma specjalnych wymagań, w sumie jest dość prosta w uprawie. Stanowisko dość jasne ale bez wystawienia na bezpośrednie działanie słońca, osłonięte od przeciągów i wiatru. W okresie letnim można wystawić roślinę do ogrodu lub na taras. W zbyt ciemnych pomieszczeniach zaczynają żółknąć. Ziemia żyzna, bogata w substancję odżywcze, z mała ilością wapnia. Hebe nie lubi przesadzania, przesadzamy je dopiero gdy jej stan tego wymaga. Podlewanie w okresie letnim powinno być intensywne, ale roślina nie może stać w wodzie. Zimą ograniczamy podlewanie nie dopuszczając do przeschnięcia bryły korzeniowej. W okresie intensywnego wzrostu zalecane jest nawożenie nawozem do roślin doniczkowych. Najprostszym sposobem rozmnażania jest oddzielanie bocznych sadzonek.


Zimowanie:

Hebe to roślina wrażliwa na niskie temperatury, należy chronić ja przez zimnem, w okresie zimowym ograniczamy temperaturę do około 8-10?C, nie dopuszczając do spadku temperatury poniżej 5?C.


swiatkwiatow.pl