Kwiaciarnia Viktoria - Logo

Róża miniaturowa (Rosa chinensis minima), róża doniczkowa

Róża miniaturowa (Rosa chinensis minima), róża doniczkowa

Róża miniaturowa (Rosa chinensis minima) to roślina, która pojawiła się w odmianie doniczkowej stosunkowo niedawno. W zależności od tego, jaki kolor podoba nam się najbardziej, możemy wybierać spośród bieli, czerwieni, różu lub żółci. Róża miniaturowa to kwiat stosunkowo łatwy w uprawie, dlatego doskonale nadaje się także na prezent.

Różę miniaturową możemy hodować nie tylko w domu, lecz także w ogrodzie czy na tarasie ? wybór należy do nas. Róża miniaturowa występuje w wielu kolorach, które będą pasowały do wnętrz w naszych domach lub do rabat w ogrodzie.


Róża miniaturowa ? uprawa w mieszkaniu

Najlepszym stanowiskiem dla Róży miniaturowej jest stanowisko jasne, lecz nie słoneczne. Zadbajmy także o odpowiednią glebę ? wilgotna mieszanka torfu i piasku sprawi, że Róża będzie intensywnie rosła. Nie zapominajmy również o zraszaniu Róży, gdyż wpłynie to na długość kwitnienia tej rośliny. Tak jak większość kwiatów doniczkowych, tak i Róża miniaturowa wymaga regularnego nawożenia. W okresie wegetacji ? od marca do sierpnia ? nawozimy Różę raz na tydzień.


Okres spoczynku rozpoczyna się pod koniec sierpnia i trwa aż do marca. Na ten czas przenieśmy Różę miniaturową w chłodne miejsce. Dopiero w lutym roślina powinna się znaleźć w nieco cieplejszym pomieszczeniu, o temperaturze około 15°C.

Jeśli chodzi o przesadzanie Róży miniaturowej, możemy to robić raz na dwa lata. Najlepszym okresem na przesadzenie będzie koniec okresu spoczynku. Wówczas zmieniamy doniczkę na nieco większą. Powinniśmy wypełnić ją ziemią do kwiatów doniczkowych i dodać trochę gliny ? dzięki temu Róża miniaturowa będzie miała zapewnione odpowiednie warunki glebowe.


http://kwiaty-doniczkowe.wieszjak.pl