Kwiaciarnia Viktoria - Logo

Pasiatka

Pasiatka

Pasiatka w naturalnych warunkach występuje na terenach Ameryki Środkowej i Południowej. Najbardziej znana jest pasiatka zwisła ? Zebrina. Liście dekoracyjne, pasiaste, z wierzchu w srebrzystobiałe paski, od spodu czerwone. Roślina dość szybko rozrasta się, pędy osiągają do jednego metra długości. Pasiatka bardzo często mylona jest z trzykrotką, ma od niej bardziej zwarty pokrój.

Stanowisko jasne i słoneczne, ale bez bezpośredniego nasłonecznienia. Temperatura nie powinna spadać poniżej 16?C. Trzykrotkę podlewamy obficie, powinna mieć stale wilgotną glebę, lubi wilgotne powietrze. W zimie ograniczamy podlewanie. W okresie intensywnego wzrostu zalecane jest systematyczne nawożenie nawozami do roślin ozdobnych. Rozmnażanie przez sadzonki wierzchołkowe, pobierane na wiosnę, bardzo łatwo ukorzeniają się w wilgotnej ziemi lub wprost w naczyniu z wodą

Roślina o ozdobnych liściach uprawiana zazwyczaj jako roślina zwisająca. Doskonale prezentuje się w kompozycjach z innymi roślinami o ozdobnych liściach.