Kwiaciarnia Viktoria - Logo

Hemaria - Ludisia discolor (storczyk)

Hemaria - Ludisia discolor (storczyk)

Hemaria pochodzi z cieplejszej części Azji. Jest bardzo ładną i ozdobną roślina, pomimo tego, że jej kwiaty nie są duże, koloru kremowego. Wyrastają na pionowej, dość grubej łodydze. Storczyk ten ma bardzo ozdobne liście, z wierzchu zielone i paskowane, pod spodem brązowawo-bordowe.

Młode okazy tego kwiatu można uzyskać poprzez podział dorosłego osobnika. Sadzimy na wiosnę do pojemników płytkich i przesadzamy, co trzy lata. Najlepiej do ziemni specjalnie przygotowanej dla storczyków. Należy zapewnić tej roślinie niezwykle dużą zawartość wody w powietrzu, co sprawia, że nie jest to łatwy w uprawie storczyk. Zraszamy, aby utrzymać odpowiednią wilgotność. Odpowiednim miejscem są pomieszczenia ciepłe (ponad 22 stopnie, a nawet do 26 ? 27 stopni) i regularnie przewietrzane. Podlewamy często, aby podłoże nie było zbytnio suche. Nie trzeba nawozić zbyt często. Wystarczy, co cztery tygodnie, nawozem bardzo mocno rozcieńczonym.

Storczyk ten jest bardzo ozdobny. Wspaniale prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Jest idealnym kwiatkiem na prezent.

Roślina ta kwitnie bardzo długo. Pierwsze kwiaty ukazuje we wrześniu i w zależności od warunków, jakie się jej zapewni, może kwitnąc do późnej zimy.

Dobrze zimuje w mieszkaniach. Jeżeli zapewni się jej dobre warunki, może kwitnąć nawet, przez całą zimę.