Kwiaciarnia Viktoria - Logo

Falenopsis - Phalaenopsis ( storczyk )

Falenopsis - Phalaenopsis ( storczyk )

Falenopsis jest jednym z najpopularniejszych storczyków. Jednocześnie przez wielu ludzi uważany jest za najpiękniejszego. Ten azjatycki kwiat może mieć bardzo różne kolory. Bardzo często spotykane są odmiany kremowe, fioletowe i białe oraz wiele odmian o kwiatach nakrapianych.

Młode roślinki można uzyskać, rozsadzając odrosty, które pojawiają się czasami obok kwiatka macierzystego. Sadzimy do ziemi kwaśnej, torfowej, może być wymieszana ze styropianem. Falenopsis bardzo dobrze czuje się w temperaturze pokojowej. Stanowisko powinno być, tak jak u większości kwiatów z tej rodziny jasne, ale nie bezpośrednio narażone na działanie promieni słonecznych. Jeżeli chcemy, aby kwitł, musi znajdować się w temperaturze około 21 ? 23 stopni, a w zimie 15 stopni. W przeciwnym wypadku może przestać kwitnąć. Wilgotność powietrza utrzymana powinna być na poziomie 60%. Podlewamy obficie, po czym czekamy aż ziemia całkowicie będzie sucha by uczynić to ponownie. Nawozu dostarczamy trzy razy w miesiącu, w niskim stężeniu.

Jest chyba najlepszym storczykiem do bukietów i wiązanek. Ponadto wspaniale nadaje się do ozdabiania mieszkań, na wystawy okienne i kompozycje z roślin zielonych.

Storczyk ten zakwita wiosną i bardzo często zdarza się, że robi to ponownie jesienią. Ponadto kwiaty bardzo długo utrzymują się na roślinie.

Dobrze zimuje w mieszkaniu. Ograniczamy wtedy tylko nieco podlewanie.