Kwiaciarnia Viktoria - Logo

Dracena Sandera, Lucky Bamboo

Dracena Sandera, Lucky Bamboo

Lucky Bamboo nazywane często bambusem jest w rzeczywistości draceną. W naturze jej łodygi osiągają wysokość kilku metrów a węzły ( miejsca z którego wyrastają liście ) podobne są do kolanek traw. Dracena słynie z ogromnej siły wzrostu.

Dracena Sandera lubi temperaturę pokojową, nie toleruje spadku temperatury poniżej 15 st. C. Lubi zraszanie, natomiast źle znosi półcieniste ostre światło ? powoduje to żółknięcie jej liści. Przesadzamy w miarę potrzeby, stosując ziemię uniwersalną. Dracena Lucky Bamboo rozmnaża się przez sadzonki pędowe ? pędy dzielimy na kilku centymetrowe odcinki i umieszczamy w wodzie ( możemy również ukorzeniać tradycyjnie ). Pielęgnacja: Gdy roślina znajduje się w fiolce lub wazonie, konieczne jest co jakiś czas uzupełnianie wody; gdy przesadzimy roślinę do doniczki powinniśmy zapewnić jej wilgoć. Co 2 ? 3 tygodnie powinniśmy nawozić roślinę roztworem niższym o 3 razy niż sugeruje instrukcja.

W Chinach bambus jest uważany za symbol długowieczności i roślinę dającą energię. Lucky Bamboo nazywane po chińsku Fu Gwey Zchu ( bogactwo, energia, bambus ).