Kwiaciarnia Viktoria - Logo

Dendrobium (storczyk)

Dendrobium (storczyk)

Dendrobium to storczyk, który niegdyś był bardzo popularny i szukany przez kolekcjonerów. Pochodzi z Azji, gdzie zajmuje rozległe tereny. Jest jednym z najlepiej rosnących storczyków w naszych domach. Kwiaty fioletowe o wyraźnie rozdzielonych płatkach. Liście grube i mięsiste.

Sadzimy wiosną do specjalnej gleby dla storczyków. Przez tydzień po posadzeniu obficie zraszamy. Uwielbia miejsca o dużej ilości światła, jednak bez działania bezpośrednich promieni słonecznych. Bardzo dobrze jest zapewnić mu wysoką wilgotność powietrza oraz regularne podlewanie. Wiosną i latem podlewamy, gdy tylko gleba przeschnie. Jesienią i zimą ograniczmy wodę, tylko do niezbędnego minimum. Najlepiej, gdy ilość wody w powietrzu przekroczy 50%. W miesiącach ciepłych temperatura powietrza powinna wynosić około 22 ? 23 stopni. W pozostałym czasie należy ją obniżyć do 15 stopni. Nawozimy tylko w okresie kwitnienia i wzrostu, nawozem rozcieńczonym. Przesadzamy średnio, co 3 lata. Młode okazy możemy uzyskać poprzez oddzielenie roślin potomnych, które wyrastają przy roślinie macierzystej.

Storczyk ten idealnie nadaje się do ozdabianie różnego rodzaju pomieszczeń. Wspaniale prezentuje się szczególnie przy nowocześnie urządzonych wnętrzach.

Okres kwitnienia zależny jest od gatunku i warunków, jakie się zapewni temu storczykowi.

Bardzo dobrze zimuje w mieszkaniu, pod warunkiem zapewnienia odpowiedniej dla tego okresu temperatury i poziomu wilgotności.